Velikost textu:   A    A    A

Březen, měsíc čtenářů, v lounské knihovně

Měsíc březen, již tradičně věnovaný čtenářům knihoven, je za námi. Můžeme se ohlédnout za více než pestrým programem, který pro své čtenáře připravili zaměstnanci lounské knihovny.
Vše začalo hned na začátku měsíce, kdy se v cítolibském Dělnickém domě konal vůbec první reprezentativní ples knihovny. V úvodním týdnu jste také mohli potkat bohatý masopustní průvod, který již tradičně začínal u děkanství, prošel centrum města a nově byl zakončen na náměstí Zchopau, kde najdete prostory Klub(ovny) Luna.
V druhém týdnu mohli zájemci navštívit ukázky trénování paměti. Po velkém úspěchu lekcí mezi studenty Třetího věku mohli nabídku tentokrát využít klienti Městské pečovatelské služby s denním stacionářem Louny a STD Jeroným, rezidenti Domova pro seniory, ale také široká veřejnost. Týden pokračoval víkendovou krajskou postupovou přehlídkou uměleckého přednesu a divadel poezie Ústeckého kraje Louny, Poeticky! 2014.
Knihovna nezapomněla ani na pravidelné pořady, jako byly Café Nobel, tentokrát o pravěkých trilobitech, nebo zeměpisné přednášky, se kterými jsme se podívali do Irska a na Nový Zéland.
K výročí stého narození Bohumila Hrabala si na konec měsíce lounští knihovníci připravili scénické čtení pod názvem Bohumilé čtení aneb Knihovníci pábitelé.
Na závěr měsíce snad jen pozvánka nejen na dubnový program, ale hlavně do oddělení studovny, kde si nově čtenáři budou moci absenčně vypůjčit elektronické čtečky knih s vybranými literárními tituly.

O. Kunc
MKL

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ