Velikost textu:   A    A    A

O klubu

Projektem Třetí věk se rozumí vzdělávací cyklus řadící se do programu celoživotního vzdělávání. Organizátorem je od jeho zahájení v roce 2006 Městská knihovna Louny. Projekt se snaží zvyšovat kvalitu života, zaměřuje se na mnohdy sociálně vyloučenou skupinu lidí, přispívá k dlouhodobě soběstačnému životu seniorů. Program využívající jinakosti jako principu rozvoje osobnosti přináší mimo jiné i nový princip dobrovolnictví, nejen ze strany lektorů, ale i frekventantů, kteří vykonávají dobrovolnickou práci pro knihovnu.

Zajímá nás program Národní kronika, Aktivní život

Amatérský divadelní soubor Třetí věk Louny zahájil svou činnost v roce 2008, původně jako jeden z nabízených předmětů projektu Třetí věk Městské knihovny Louny. Během svého působení získal významná ocenění na poli amatérského autorského divadla (Wolkrův Prostějov 2009 – Cena poroty a Cena diváka, Louny, Poeticky! 2011, Wolkrův Prostějov 2011 – Cena diváka a Zvláštní cena poroty za autentickou reflexi 20. století s jedinečným osobnostním vkladem). Herečky se účastnily celostátní přehlídky Jiráskův Hronov a podnikly několik úspěšných turné po České republice i zahraničí.
S dvouletou pravidelností soubor úspěšně realizuje již tři autorské hry: "Včera se mi zdálo aneb Život ženy ve 20 minutách" (premiéra v roce 2008), "A modrý z nebe byste nechtěli?" (premiéra v roce 2010) a "Staří není pro zbabělce" (premiéra v roce 2012).
Soubor zakládaly členky Helena Hajná, Růžena Horáková, Miloslava Kernerová, Věra Rücklová, Anna Šťastná, Eva Venclíková, které postupně doplnily Zinaida Tyburcová, Anna Železná a Hana Dvořáková.
PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE